PROJENİN AMACI VE GEREKÇESİ:
            Projenin amacı her ne kadar yardıma muhtaç insanımıza devletimiz tarafından ekonomik destek verilse de maddi imkansızlıklar sebebiyle ihtiyaçlarını karşılamakta sıkıntı çektikleri aşikardır. Projenin hayata geçirilmesi neticesinde maddi sıkıntı içerisinde olan aileler üzerinde sosyal devlet olma olgusunu bir nebzede olsa hissettirerek huzur ve refah içerisinde yaşamalarına destek olmaktır. Vakfımız, ihtiyaç sahibi muhtaç durumdaki ve ekonomik sıkıntı içerisinde yaşayan hanelerin sıkıntılarını giderebilmek ve destek olmak amacıyla, bebeklerin ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ve onlara sağlıklı birer birey yetiştirilmesi için elinden gelen bütün gayreti sarf ederek mağduriyetlerinin olabildiğince aşağıya çekilmesini amaçlamaktadır.
            Eve yeni bir bebeğin gelişi anne-babanın yaşamında önemli bir dönüm noktasıdır. Aileler bu güzel olay sonucu yepyeni sorumluluklarla karşılaşacaklar. Zor, endişeli ve mutlu bir olay olan yeni bir bebeğin sorumluluğuna katkı sunmak ve ailelerimize destek olmak için önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘’BEBEKLER GÜLSÜN’’ projesi maddi zorluklar yaşayan her aileye destek olmak ve üzerlerindeki yükü hafifletmek niteliğindedir.
            Ülkemizde genç nüfus sayısı azalmaktadır. Bu nedenle aileleri bir nevi teşvik etmek ve sayın Cumhurbaşkanımızın da hedeflerinden biri olan ve sık sık dile getirdiği ülkemizin dinamik bir nüfusa sahip olmasına katkıda bulunmak amacıyla ‘’BEBEKLER GÜLSÜN’’ projesi hayata geçirilerek, bebeklerimizin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yetişmesini sağlamak , ailelerin maddi sıkıntılarını en aşağıya indirmek temel hedefimizdir.