Her ay düzenli olarak gerçekleşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğün genel toplantısı, Gevaş İlçe kaymakamı Sayın İshak ÇINAR’ın başkanlığında; İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Cüneyt ARVAS, okul Müdürleri ve öğretmenlerin katılımı ile Gevaş Çok Programlı Lisede gerçekleşti.

Toplantıya bilgi amaçlı olarak İlçe Emniyet Amiri Sayın Selçuk SUNGUR, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Kıdemli Binbaşı Şahin KOCAKÖSE de katıldı.

Toplantının ana gündemi; 2017-2018 eğitim ve öğretim yılına ilişkin alınması gereken tedbirler, okul güvenliği, taşıma servisleri ile ilgili tedbirler gözden geçirildi. Ve bu alanda önemli kararların alındı. 
Okul müdürlerin, öğrencilerin güvenliği konusunda önemli bir misyon üstlendiklerini belirten Kaymakam İshak ÇINAR, tüm okul idarelerinin gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi. Okul çevrelerinde başıboş kişilerin dolaşmasına izin verilmemesi, okul içi olduğu kadar okul çevresinin de gözetim altında bulundurulması gerektiğini belirtti.

Okul servisleri ilgili mevzuat doğrultusunda hareket etmeleri ve yaptıkları işin bilincinde olmaları konusunda daha hassas olmalarını istedi.

İlçemize Bağlı Okulların tadilatların durumu, Genel bakımların yapılıp yapılmadığı, Bahçe düzenlemeleri, okulların temizliği, Eğitim ve Öğretim konusunada değindi. Yapılan eğitim değerlendirmeleri sonrası Öğretmenlerle moral ve motive amaçlı söyleşilerde bulunan Sayın İshak ÇINAR tüm öğretmenlere başalar diledi.

İSAY2 Galeri